Dla aktywnych

Rumunia dla aktywnychJeśli preferujemy aktywny wypoczynek to Rumunia ze swoim położeniem i ukształtowaniem będzie miejscem idealnym. Jedną trzecią kraju zajmują góry, co już samo w sobie stwarza wiele możliwości od wspinaczki, po jazdę na rowerach, trekking a zimą jazdę na nartach.
Najbardziej popularne wśród turystów są Góry Fogaraskie, na ich najwyższe szczyty Moldoveanu – 2544 m n.p.m oraz Negoiu – 2535 m n.p.m. prowadzą zarówno łagodnej jak i ostre podejścia. W zależności o naszych umiejętności i możliwości możemy w ciągu 5-7 dniu wędrować po wyznaczonych trasach aż dotrzemy na szczyt. Na trasie znajdują się schroniska, baraki, ale jeśli chcemy być samowystarczalni to najlepiej wędrować z własnym namiotem.

Popularne są również Góry Bucegi z doskonałą bazą noclegową, bardzo dobrze wyznaczonymi szlakami.
Natomiast w paśmie Retezat, które jest tez znakomitym miejscem na wędrówki wiele jest polodowcowych stawów i jezior.

Nie tylko tylko góry przyciągają tutaj turystów. W Masywie Bihorskim są jaskinie, studnie, groty i podziemne jeziora, które są celem wielu wypraw.

Najbardziej popularnym miejscem jest kompleks Cetăţile Ponorului, znany z przepięknych jaskiń. Wejście zostało przygotowane tak aby nawet mniej wprawni wędrowcy mogli sobie tu poradzić, zabezpieczone jest łańcuchami i drabinkami. Samo wejście to skalna brama, która jest olbrzymia ma ponad 70 m, dale droga prowadzi przez potok do rzeki. Sama jaskinia ma ponad 100 m wysokości i jest dobrze przygotowane na zwiedzanie przez turystów.

Rumunia aktywnie – atrakcje

W Rumunii dużą popularnością cieszy się również turystyka rowerowa więc i trasy rowerowe są dobrze przygotowane. Oczywiście można się poruszać rowerem po całym kraju, nie tylko wyznaczonymi ścieżkami. Mieszkańcy są bardzo przyjaźnie nastawieni do takich turystów i bardzo chętnie pomagają w razie potrzeby, nawet zapraszają do siebie do domu. Nie ma też problemu jeśli rowery odmówią posłuszeństwa, praktycznie w każdym mieście znajdziemy sklep czy warsztat rowerowy.

Z innych sposobów aktywnego wypoczynku dużą popularnością cieszy się jada konna, wędkarstwo no i nie można zapominać o sportach zimowych. Tutejsze ośrodki narciarskie znane są nie tylko mieszkańcom, ale też w całej Europie. Jeden z popularniejszych ośrodków mieści się w Poianie Braşov. Są tutaj doskonale przygotowane trasy narciarskie i snowboardowe o różnym stopniu trudności. Cały ośrodek ma również znakomitą bazę noclegowo – gastronomiczną.

Oficjalnym serwisem Rumunii jest: http://romaniatourism.com – z pewnością można tam znaleźć aktualne informacje dotyczące turystyki w tym kraju.