Dojazd

Rumunia to piękny kraj, pełen zachwycających miejsc i tajemnic. Ulokowany jest on w Europie południowo-wschodniej. To kraina hrabiego Draculi, niesamowite górskie krajobrazy, orientalne zabytki i piękne nadmorskie kurorty – idealne miejsce na cudowny relaks. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Do Rumunii można się dostać na kilka sposobów. Najwygodniejszy i najszybszy z nich to oczywiście podróż samolotem, jednakże jest to zarazem opcja najdroższa. Lot trwa 3 godziny i jest możliwy każdego dnia jeśli wybiera się kurs Warszawa – Bukareszt. Ceny biletów wahają się od prawie 500 złotych do nawet 5000, w zależności od miejsca wybranego na wymarzone wakacje.

Bez przesiadki do Rumunii można się też dostać koleją. Codziennie kursuje pociąg „Cracovia”, którego trasa obejmuje Tarnów, Muszynę, Prešov, Koszyce (Słowacja), Miskolc (Węgry), Arad, Deva, Alba Iulia, Sighisoara oraz Braszów (Rumunia). Cena biletu w jedną stronę to ponad 300 złotych. Podróż trwa 24 godziny. Można też dojeżdżać do kolejnych stacji pogranicznych, a same granice przekraczać już pieszo. To opcja tańsza, jednak wymaga czasu. Daje również możliwość przeżycia większej ilości przygód.

Najtańszą alternatywą jest niewątpliwie przejazd autokarem. Jedyne połączenie dostępne jest z Przemyśla do Suczawy dwa razy w tygodniu. Cena dojazdu w jedną stronę to ponad 200 złotych. Oczywiście można też wybrać podróż samochodem, wtedy w zależności od wyboru trasy można zwiedzić o wiele więcej i poznać uroki miejsc mijanych po drodze.