Konstanca

Wyjazd na urlop nierozerwalnie wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, dokąd się wybrać, co zobaczyć, gdzie będą najlepsze warunki do aktywnego wypoczynku. Wśród szeregu możliwości warto wziąć pod uwagę zwiedzanie Konstancy, miejsca w Rumunii, w którym i pozwiedzamy i wypoczniemy.

Położona nad Morzem Czarnym urokliwa miejscowość Konstanca usytuowana w środkowej części rumuńskiego wybrzeża. Warunki klimatyczne można uznać za umiarkowanie ciepłe, przy czym należy podkreślić, że średnia roczna temperatura w tym mieście wynosi około 11,6°C.

Atrakcje turystyczne w Konstancy

Zabytki na wczasy w KonstancyJednym z najciekawszych atutów miasta Konstanca jest znane kąpielisko morskie Mamaja, które posiada piaszczystą plażę. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie jej długość sięgająca ośmiu kilometrów.

W Konstancy warto zobaczyć najsłynniejsze zabytki, takie jak mozaika rzymska lub Plac Owidiusza. Wzrok przyciągają również secesyjne budynki czy muzea oraz delfinarium. Farul Genovez to zbudowana w 1860 roku latarnia morska, natomiast Cazinoul jest niezwykle atrakcyjnym, secesyjnym obiektem, w którym mieści się kasyno. Do VII wieku naszej ery Edificul Mozaic cu Roman stanowiło centrum handlowe. Obecnie zwiedzanie budowli zostało ograniczone do jej trzeciej części. Na uwagę zasługuje fakt, że 9 150 m² jej powierzchni zajmują przepiękne mozaiki.

Miasto posiada bogatą historię, ponieważ jego początki sięgają VI wieku przed naszą erą. Stanowiło wówczas jedną z dzielnic założonej przez greckich kolonistów miejscowości Tomis o nazwie Constantiana.

Konstanca to malownicza miejscowość, która zawdzięcza swoje walory nie tylko zabytkom, ale także licznym atrakcjom turystycznym. Pobyt w Konstancy – z racji przeżytych doznań – na długo pozostanie w pamięci, a co więcej, sprawi, że wiele osób zapragnie ponownie ją odwiedzić.