Kurorty

Zapierający dech w piersiach krajobraz, malownicza linia brzegowa Morza Czarnego oraz długie rozległe plaże o złotym piasku przyciągają do Rumunii miłośników wypoczynku, spragnionych chwili relaksu w bajkowym otoczeniu. Wczasy w popularnych kurortach dostarczą moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Rumunia – gdzie warto spędzić urlop?

Wśród obiektów religijnych wyróżnić należy zaś meczet z pierwszej poł. XX stulecia, który obecnie pełni rolę siedziby Mufti – przywódcy duchowego tatarskich oraz tureckich muzułmanów. Zwiedzając obiekty sakralne w mieście, nie można również pominąć prawosławnej katedry Piotra i Pawła, wzniesionej w grecko-rzymskim stylu. Jednym z najważniejszych zabytków kurortu jest także wybudowane w stylu secesyjnym kasyno Cazinoul, położone nad samym morzem.

Osoby spragnione relaksu, powinny również zastanowić się nad pobytem w miejscowości Mamaia, usytuowanej w niedalekim położeniu od Konstancy. Kurort zachwyca malowniczą plażą z drobnym, miękkim piaskiem. Miłośnicy życia nocnego znajdą tutaj liczne bary, puby i restauracje, czynne do późnych godzin, zaś osoby preferujące aktywne spędzanie czasu mogą uprawiać takie sporty wodne jak np.: windsurfing czy nurkowanie. W pobliżu miejscowości na uwagę zasługują ruiny antycznej greckiej twierdzy – Histria.

Jednym z najczęściej wybieranych kurortów jest Konstanca, słynąca z niezwykle spokojnego morza, dzięki czemu miejscowość stwarza bezpieczne warunki do plażowania i kąpieli. Konstanca posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, nie brak tutaj licznych hoteli, sklepów i kasyn, zaś miłośnicy zwiedzania mogą wybrać się na wspaniały plac Owidiusza, gdzie znajduje się, pochodzący z XIX w., pomnik rzymskiego poety Publiusa Ovidiusa Naso. Na uwagę zasługuje także Casa Cu Lei, dom zachwycający oryginalną architekturą (posiada cztery kolumny oraz rzeźbione głowy lwów). Czytaj więcej o atrakcjach Konstancy